Czas planowania wakacji….

To każdy z nas ucieka marzeniami w miejsca, które chciałby odwiedzić. Jest pewne miejsce, które niezależnie od pory roku, zawsze jest ciepłe, suche i słoneczne. Mowa o Wyspach Kanaryjskich, które zaliczane są do najlepszych miejsc wakacyjnych. Wbrew pozorom, nie są to drogie miejsca, a wakacje tam spędzone z pewnością będą cudowne i wyjątkowe.

Największą i najludniejszą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich jest Teneryfa ze stolicą w Santa Cruz de Tenerife. Choć Teneryfa geograficznie leży w północnej Afryce, to terytorialnie należy do Hiszpanii. Walutą obowiązującą jest euro, a językiem urzędowym jest hiszpański, choć z mieszkańcami można bez problemu porozumieć się również  po angielsku lub niemiecku. W tych językach odnajdziemy również informacje na tablicach. Teneryfa nazywana jest „kontynentem w miniaturze” ze względu na różnorodność krajobrazu i stref klimatycznych. Na Teneryfie znajdują się dwa obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Są to wulkan Teide i zabytkowe miasto La Laguna.

Gran Canaria to wyspa, która zajmuje centralne miejsce w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wraz z wyspami Lanzarote i Fuerteventura tworzy prowincję Las Palmas. Stolicą prowincji i wyspy jest Las Palmas de Gran Canaria. Według badań to właśnie miasto ma najlepszy klimat spośród wszystkich miast na świecie. Badania te brały pod uwagę 600 miast najpopularniejszych pod względem turystycznym. Las Palmas de Gran Canaria to miejscowość, która w subtelny sposób łączy nowoczesność i historię, przyrodę i atrakcje turystyczne. Każdy z nas powinien tam znaleźć coś dla siebie. Miasto to nadaje się zarówno na rodzinne wakacje, jak i wczasy dla seniorów. Dzieje się tak dlatego, ponieważ idealny klimat miasta, różnorodność rozrywek i ciekawych miejsc jest tak wielka, że każdy powinien wśród tej bogatej oferty znaleźć coś dla siebie.

Jedną z najważniejszych części miasta jest port Puerto de la Luz y de Las Palmas. Na tym obszarze znajduje się Park Santa Catalina, gdzie mają miejsca ogromne imprezy świąteczne i coroczne karnawały. Tam również znajduje się duża ilość sklepów i biur, gdyż jest to miejsce handlowe nazywane Mesa y López. Tuż obok portu rozciąga się najsłynniejsza plaża miasta, Las Canteras.

Za najspokojniejszą dzielnicę miasta uważa się Ciudad Jardín, które są też postrzegane jako płuca miasta, ponieważ znajduje się tam wiele parków i innych terenów zielonych. Warto zobaczyć Park Doramas, w którym można odnaleźć mnóstwo ciekawych okazów flory w postaci drzew, krzewów oraz kwiatów.

Related Post